';
side-area-logo

Müşteri İlişkileri Yönetimi- CRM Danışmanlığı

Müşteri ilişkileri yönetimi (Customer Relationship Management), şirketinizin müşterilerle ve potansiyel müşterilerle olan tüm ilişkilerini ve etkileşimlerini yönetmek için kullanılan bir teknolojidir. Amaç tüm yönleriyle iş ilişkilerini geliştirmektir. Bir CRM sistemi şirketlerin müşteri ilişkilerini yönetebilmelerine, süreçleri düzene koymalarına ve karlılıklarını artırmalarına yardımcı olmaktadır.

h2

Bir CRM çözümü yeni müşteriler bulma, bağlılıklarını kazanma ve kazanılan ilişki kapsamında destek ve ek hizmetler sağlama dâhil olmak üzere bütünüyle bir yaşam döngüsünün bireysel kişiler, kurumsal müşteriler, hizmet kullanıcıları, meslektaşlar veya tedarikçiler dâhil olmak üzere farklı odak grupları bağlamında yürütülmesine yardımcı olur.

CRM sistemleri aracılığıyla çeşitli departmanlardan; satış, müşteri hizmetleri, iş geliştirme, işe alma, pazarlama veya diğer herhangi bir iş kolundan personele dış etkileşimleri ve ilişkileri yönetmenin daha iyi bir yolunu sağlamak mümkündür. Bir CRM aracı tek bir merkezi konumda müşteri ve olası müşteri iletişim bilgilerini depolamanıza, satış fırsatlarını belirlemenize, hizmet sorunlarını kaydetmenize ve pazarlama kampanyalarını yönetmenize imkân verir ve şirket dâhilinde sağlanan her bir müşteri etkileşiminin yakinen takibine olanak sağlar.

Görünürlük ve verilere kolay erişim ile birlikte çalışmak ve üretkenliği artırmak daha kolay yürütülebilmektedir. Çalışanlarınızın müşterilerle nasıl iletişim kurduklarını, ne satın aldıklarını, en son ne zaman satın aldıklarını, ne ödediklerini ve çok daha fazlasını görebilirsiniz. CRM, farklı büyüklükteki şirketlerin işlerini büyütmesine yardımcı olabilir. Bilhassa ekiplerin genellikle daha azıyla daha fazlasını yapmanın yollarını bulmaya ihtiyaç duyduğu küçük işletmeler için özellikle yararlı olabilir.

Bu kapsamda Analiz Kariyer olarak 16 yetkin, tecrübeli ve uzman kadromuz ile kurumsal yönetim kapsamında sunduğumuz çözümler ile birçok firmanın karlılığı artırılmış; problemlere sistematik ve istikrarlı çözümler sağlanmıştır.