';
side-area-logo

Yeniden Yerleştirme (Outplacement) Danışmanlığı

Kariyer hayatımızda ilerlerken birçok iş değişikliği yapabilir, istifa ya da işten çıkarılmalar yaşayabiliriz. İşten çıkarılmalar; iş yaşamının bir parçası olsa da biz çalışanlar için zor bir süreç olabilir. Firmaların İnsan Kaynakları süreçlerinde işe alım kadar doğal bir süreç olan işten çıkarma sürecini doğru bir şekilde yönetmek hem firmanızın itibarını kötü etkilememek hem de eski çalışanınızın kariyer yolculuğuna destek olmak için çok önemlidir.

Bu kapsamda Analiz Kariyer Yeniden Yerleştirme (Outplacement) Danışmanlığımız ile, siz de İnsan Kaynakları sürecinize farklı bir değer katarak Yeniden Yerleştirmenin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yeniden Yerleştirme (Outplacement) Nedir?

İş hayatında her düzeyde yaşanabilen iş akdine son verilmesi durumlarında, firmaların çalışanlarına çeşitli konularda kariyer desteği sağlaması durumuna Yeniden Yerleştirme (Outplacement) denir. Yeni bir kavram olan outplacementin hem firmanıza hem de eski çalışanınıza sağlamış olduğu avantajlar vardır.

Firmanızda zaman içerisinde uyum sağlayamadığınız çalışanınız ile yollarınızı ayırırken Outplacement hizmetimiz ile eski çalışanınıza sunmuş olduğunuz detaylı profil analizi ile onların kariyer hayatlarına devam ederken dikkat etmesi gerektiğini düşündüğünüz alanları belirleyebilir ve buna bağlı olarak aksiyon almalarını sağlayabilirsiniz.

Yeniden Yerleştirme (Outplacement) Danışmanlığı Kapsamında;

  • Kariyer hedeflerinin belirlenmesi,
  • Detaylı Profil Analizi yapılarak kişinin güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenmesi,
  • Kişinin güçlü yönlerini nasıl daha iyi gösterebileceğine dair teknikler, zayıf yönlerini nasıl geliştirebileceğine dair eğitim fırsatlarının belirlenmesi,
  • Kişinin kendisini yazılı (Özgeçmiş hazırlama vb.) ya da sözlü (Mülakatlar) olarak en iyi şekilde ifade etmesine yol açan yöntemlerin öğretilmesi,
  • İş arama araçlarını (kariyer.net, linkedIN vb.) doğru ve etkin kullanma konularında bilgi verilmesi

eski çalışanlarınıza sağlanan hizmetler arasındadır.

Outplacement Danışmanlığı’nın Firmanıza Sağladığı Faydalar;

  • İşten çıkarma sürecinin firma çalışanlarınınızın moralini en az seviyede düşürecek (etkileyecek) şekilde doğru adımlarla atılmasını sağlar.
  • Hem firmanız hem de çalışanlarınız için işten çıkarma sürecini kolaylaştırır.
  • İşten çıkarmalar sonucu firmanızın itibarının kötü bir şekilde yayılmasını engeller, kurumunuzun, kurum çalışanlarınız ve kamuoyu önündeki imajını korur.
  • Geride kalan firma çalışanlarınızın gözünde firmanızda böyle bir kariyer danışmanlığı hizmetinin olması çalışanlarınızın kurumunuza olan güvenini arttırır.

Yeniden Yerleştirme (Outplacement) Danışmanlığının hem kurumunuza hem de işten ayrılan eski çalışanlarınıza sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda, siz de kurumunuzu geliştirmek ve eski çalışanlarınızı yeni iş arama süreçlerinde desteklemek için Analiz Kariyer – Outplacement Danışmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.