';
side-area-logo

KOSGEB Nitelikli Eleman İstihdam Desteği Danışmanlığı

İşletmelerde nitelikli işgücü istihdamının artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından 24/09/2018 itibariyle başlayan İşletme Geliştirme Destek Programı kapsamında destekten yararlanmaya hak kazanan işletmelere maliyet açısından 50.000 (elli bin) Türk Lirasına kadar destek sağlamaktadır.

Analiz Kariyer olarak KOSGEB – Nitelikli Eleman İstihdam Desteği Danışmanlığı hizmetimiz kapsamında, herhangi bir evrak takip veya başvuru süreci ile uğraşmak zorunda kalmadan bu destekten yararlanmanız için bütün süreci titizlikle yönetmekten ve en yakın çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyacağız.

KOSGEB – Nitelikli Eleman İstihdam Desteğinden yararlanmak isteyen işletmeler aşağıda bulunan şartları sağlamak zorundadır;

  • KOSGEB Nitelikli Eleman İstihdam Desteğinden yararlanacak olan işyerinde başvuru tarihi itibariyle onaylı son SGK Sigortalı Hizmet Listesinde en az 5 (beş) çalışan olmalıdır.
  • Başvurunun uygun bulunduğu tarihten itibaren nitelikli elemanın en geç 45 (kırk beş) gün içerisinde istihdam edilmesi gerekir. Aksi takdirde destek başvurusu iptal edilir.
  • Destek kapsamında istihdam edilecek elemanın başvuru tarihi itibariyle son 12 (on iki) ay içinde istihdam edilmemiş, yüksek öğretim kurumundan mezun olması gerekmektedir.

Destek Miktarı:

Destek üst limitinin 50.000 (elli bin) TL olduğu bu programda, destek ödemeleri KOSGEB tarafından 3’er aylık dönemlerle yapılır. Nitelikli Eleman İstihdam Desteği programında sağlanan  destek miktarları istihdam edeceğiniz personelinizin eğitim düzeyine göre değişmektedir. Destek kapsamında istihdam edilen personeliniz 2 (iki) yıllık meslek yüksek okulu ve ön lisans mezunu ise en az 2.500 TL; lisans ve üzeri mezunu ise en az 3.500 TL net gelirinin olması gerekmektedir.

Nitelikli Eleman İstihdam Desteği kapsamında istihdam edilecek personeliniz; yeni mezun, kadın, engelli, birinci derece şehit yakını veya gazi olması durumunda destek oranına %20 (yirmi) oranında bir ilave söz konusu olur.

KOSGEB – Nitelikli Eleman İstihdam Desteği hakkında detaylı bilgi ve uygulama esaslarına buradan ulaşabilirsiniz.