Bize Ulaşın: +90 (312) 922 09 51
Çankaya – Ankara,
Mustafa Kemal Mahallesi
2141. Cadde Molmed Plaza 15/5
e-mail:

Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimi

Analiz Kariyer'e bağlı Analiz Kariyer Akademi bünyesinde eğitim hizmetleri sunan firmamız iş arayan adayları sektörün ihtiyaçlarına uygun eğitimlere tabi tutar. Öne çıkan eğitimlerimizden biri “Dış Ticaret Sertifika Programı”dır. Eğitim içeriği deneyimli dış ticaret uzmanları ve eğitmenleri tarafından geliştirilmiştir.

Küreselleşmenin doğal bir sonucu olarak ülke ekonomilerinin birbirine son derece bağımlı hale geldiği yadsınamaz bir gerçektir. Bu süreçte belirli kurallar dahilinde artan ekonomiler arası iletişim ve etkileşimle dış ticaret, yükselen trende sahip ve gözde bir uzmanlık alanı haline gelmiştir.

Mikro düzeyde firmaların yüksek karlılığa ulaşmasına ve büyümesine katkı sağlayan dış ticaretin önemi, makro düzeyde ülke ekonomisinin gelişmesine ve kalkınmaya katkı sağlaması sebebiyle daha da artmaktadır.

Gerek kariyer planı oluşturulması gerekse mevcut kariyer planının geliştirilmesi konusunda sektörde kalifiye eleman ihtiyacının yoğun olduğu dış ticaret konusu, fark yaratmak ve bir adım önde olmak için ideal bir uzmanlık alanıdır.

Analiz Kariyer'e bağlı Analiz Kariyer Akademi bünyesinde eğitim hizmetleri sunan firmamız “işe dokunan eğitimler” felsefesi doğrultusunda adaylara dış ticaret alanında yetkinlik kazandırmayı hedefler. Bu sertifika programı; dış ticaret uzmanının edinmesi ve/veya geliştirmesi gereken yetkinlikler, dış ticaret politikaları, hedef pazarlar ve geliştirilecek pazar stratejileri, dış ticaret pazarlama uygulamaları, ithalat ve ihracat ile ilgili mevzuat bilgisi, uygulamalı dış ticaret işlemleri, finansal risk analizi ve çözüm teknikleri, lojistik ve taşımacılık bilgisi konularını içerir.