Bize Ulaşın: +90 (312) 922 09 51
Çankaya – Ankara,
Mustafa Kemal Mahallesi
2141. Cadde Molmed Plaza 15/5
e-mail:

Uygulamalı İnsan Kaynakları Eğitimi

Analiz Kariyer'e bağlı Analiz Kariyer Akademi bünyesinde eğitim hizmetleri sunan firmamız iş arayan adayları sektörün ihtiyaçlarına uygun eğitimlere tabi tutar. Öne çıkan eğitimlerimizden biri “Uygulamalı İnsan Kaynakları Akademisi”dir. Eğitim içeriği deneyimli insan kaynakları uzmanları ve seçkin kurumlarda insan kaynakları danışmanlığı yapan kadromuz tarafından geliştirilmiştir. İnsan kaynakları alanında kuramsal bilgilerden yola çıkılan çalışmada piyasadaki uygulamalardan süzülen bilgi ve deneyimlere öncelik verilir. Böylece uluslararası standartlara uyarken özgün sektörel sorunlara çözüm getirecek bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Reel insan kaynakları yönetimi koşullarında uygulamalı eğitimler verilir. Böylece insan kaynakları uzmanlığı gibi talep gören bir alanda işe başlamak için gereken deneyim eksikliği kısmen kapatılmış olur. Teorik bilgiler iş hayatına atılmadan önce özel sektörün beklentilerine uygun deneyimler ya da uygulamalar ile geliştirilmiş olur.

İnsan kaynakları alanında eğitim ve deneyim kazanmak neredeyse iş hayatındaki tüm pozisyonların bilgisine ulaşmanın kapısıdır. İş tanımları ve gereklerine hâkim olan bu insan kaynakları uzmanı pozisyonu esas itibariyle insanların nitelikleri üzerine çalışmayı içerir. İnsan kaynakları değerlendirme süreçleri yoğun insan etkileşimi deneyimlemeyi, insanların talep ve istekleriyle ilgilenmeyi gerektirir. İnsanları tanımak ve yorumlamak üzerine deneyim iş yaşamının her alanında gerekir. Özellikle yönetici pozisyonları için en kritik becerilerden biri personelin özelliklerini doğru takdir edebilmektir.

İnsanların ve iş pozisyonlarının yönetilmesi ile ilgili süreçlerin bilgisi çok kritiktir. Özel sektörde başarılı olmak için örgütlerin iç işleyişini bilmek özellikle hizmet sektöründe yönetim kademelerine yükselmek için anahtar yetkinliklerden biridir.